Cloud

O nas

Img

Miejsce przyjazne edukacji domowej

Pracujemy dla potrzeb Twojego dziecka

Od 1 września 2021 w sercu Krakowa, pod Wawelem, działa Centrum Edukacji Domowej. CED działa pod szyldem przyjaznej edukacji domowej Szkoły Podstawowej  „Aktywna Mała Szkoła” w Krakowie, która od początku swojej działalności – od 2016 roku jest otwarta dla edukacji domowej. Uczniowie w systemie edukacji domowej, uczący się w AMS, stanowią obecnie 60% społeczności szkoły.

Misją CED jest wsparcie i wyjście naprzeciw potrzebom uczniów uczących się w systemie edukacji domowej w zakresie edukacyjnym i integracyjnym oraz ich rodziców. Chcemy wspólnie tworzyć „dom” dla uczniów i rodziców w edukacji domowej, czyli miejsce, gdzie rodzice i uczniowie są wspierani i wszyscy traktują się życzliwie, bez dyskryminacji. Chcemy tworzyć społeczność opartą na wspólnym zrozumieniu oraz swobodnym, bezstresowym rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji – bez użycia schematów szkolnych z wspieraniem naturalnej ciekawości dzieci. Chcemy tworzyć miejsce bez barier, do którego chętnie się wraca, w którym każdy ma prawo do nauki z własnej woli, bo wierzymy, że właśnie taka forma edukacji jest najefektywniejsza.

Jesteśmy miejscem, które wychodzi naprzeciw ważnej potrzebie, jaką jest socjalizacja uczniów – chcemy wspólnie uczyć się, rozwijać, zawierać nowe znajomości, dobrze się bawić i tworzyć miłe wspomnienia.

Jesteśmy ludźmi, którzy tworząc to miejsce, chcą również ciągle się rozwijać i inspirować. Kierując się ideą edukacji domowej, chcemy przede wszystkim słuchać i spełniać oczekiwania edukacyjne naszych uczniów.

Co nas wyróżnia?

CED

  • Lokalizacja

    Centrum Edukacji Domowej znajduje się przy ul. Koletek 19, tuż obok Wawelu. Doskonała lokalizacja umożliwia nam łatwe korzystanie z wszelkich miejsc wspierających aktywną naukę, które oferuje Miasto Kraków.

  • Indywidualne podejście

    Działamy zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami Twojego dziecka, bo każde dziecko jest wyjątkowe

  • Swoboda

    Jesteśmy miejscem, w którym bardziej można poczuć rodzinny klimat niż sztywną instytucję